Microsoft i Motorola wciąż nie mogą się dogadać

Trwa już od dłuższego czasu konflikt pomiędzy Microsoftem a Motorolą. Pierwsza z firm uważa, że ta druga wycenia zbyt drogo patenty niezbędne do wykorzystania w celu bycia zgodnym z rynkowymi standardami. Porozumienia wciąż brak.
Ta wojna trwa od lat

Ta wojna trwa od lat

Spór dotyczy standardów 802.11 Wi-Fi oraz H.264 wideo. Patenty na te rozwiązania są objęte umową FRAND, co oznacza, że powinny być oferowane na „uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących warunkach”. Microsoft jest zdania, że należąca do Google’a Motorola nie wywiązuje się z tej umowy.

Microsoft oferuje Motoroli 502 tysiące dolarów rocznie za patenty dotyczące H.264 oraz 736 tysięcy dolarów za 802.11. Motorola domaga się 2,25 procent ceny każdego z urządzeń sprzedawanych przez Microsoft, wykorzystujących te patenty, co przekłada się na 125 milionów dolarów rocznie za sam tylko standard H.264.

Sprawa ma się zakończyć w przyszłym roku, o wysokości opłat licencyjnych ma zadecydować sąd.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.