Oto Nokia Lumia 505

Nokia Lumia 505 będzie najprawdopodobniej najtańszym smartfonem z Windows Phone 7. Pierwszym rynkiem, który ma podbić, będzie Meksyk, dzięki współpracy z telefonią Telcel.

Lumia 505 z ośmiomegapikselowym aparatem bardzo przypomina Lumię 510. Urządzenie ma być dostępne w trzech wariantach kolorystycznych: czerwonym, różowym i czarnym. Smartfon będzie posiadał 3,7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Obudowa ma mieć 11,3 mm grubości, a urządzenie ma ważyć 131 g.

Smartfon będzie posiadał jednordzeniowy procesor, 256 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci masowej bez możliwości rozszerzenia za pomocą karty microSD. Pojawi się też Bluetooth 2.1, WiFi (b/g/n), łączność 2G/3G i bateria o pojemności 1300 mAh, która ma zapewnić siedem godzin rozmów i 600 godzin czasu czuwania. Całością ma zarządzać Windows Phone 7.8.

Data premiery i cena nie są znane. Na początku telefon dostępny będzie wyłącznie w meksykańskiej sieci Telcel. Plany ekspansji na inne telefonie nie zostały podane do wiadomości.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.