„Prezydencie Obamo – zbuduj nam Gwiazdę Śmierci”

Pod adresem https://petitions.whitehouse.gov amerykańscy obywatele mogą, za pomocą petycji, zwracać uwagę swoich polityków na bieżące problemy, którymi wypadałoby się zająć. Z tej możliwości skorzystał pewien mieszkaniec stanu Colorado - John D.

Petycja złożona przez dowcipnego Amerykanina zakłada zgromadzenie budżetu i rozpoczęcie prac nad budową Gwiazdy Śmierci do końca 2016 roku. Tak, chodzi o fikcyjną, bojową stację kosmiczną, wybudowaną przez fikcyjne Imperium Galaktyczne w fikcyjnym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jednak pomysłodawca tego projektu wydaje się nie przejmować takimi detalami. Co więcej – ma bardzo racjonalne argumenty:

Dzięki skupieniu naszych środków przeznaczonych na ochronę naszego kraju na kosmicznej platformie wyposażonej w tak potężną broń jak Gwiazda Śmierci, rząd przyczyni się do stworzenia miejsc pracy w wielu sektorach. Nie mówiąc o znacznej poprawie naszego bezpieczeństwa narodowego.

Studio Walta Disneya, które od niedawna posiada prawa autorskie do Gwiezdnych Wojen, jak dotąd nie wydało żadnego oświadczenia na ten temat.

Samego pomysłu nie komentujemy, jednak wydaje nam się, że gdyby nie Internet, nikt nie złożyłby takiej petycji. Liczbę podpisów pod petycją można śledzić klikając tutaj.

0
Źródło: The Register
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.