SendIt – najprostszy sposób na wysłanie plików z twojego Androida.

-Możesz mi to przesłać? Tak najczęściej zaczynają się historie pełne frustracji i cierpienia, niektóre toczą się na tyle niedobrze, że pozostawiają po sobie traumy dla użytkowników nowych technologii. Czynność przesyłania plików da się wykonać na tyle sposobów, że ciężko o jakikolwiek standard.

Pobierz SendIt z Google Play

Dlatego twórca SendIta postanowił podejść do problemu najprościej jak tylko się da. Przynajmniej z perspektywy systemu Androida. Po wybraniu dowolnego pliku, który znajduje się na naszym telefonie i udostępnieniu go za pomocą aplikacji SendIt dzieją się dwie rzeczy:

Po pierwsze, plik przesyłany jest na wasz prywatny dysk w chmurze Google’a, czyli Google Drive.

Po drugie, bezpośredni link do pobrania pliku wysyłany jest SMS-em do wskazanego przez was numeru telefonu (aplikacja oczywiście pozwala na korzystanie z książki adresowej).

I tyle. Nie trzeba namawiać nikogo do tego, żeby założył sobie konto na Dropboxie, Skydrive, czy zainstalował aplikację, której używacie do przesyłania plików.

Sam link do pliku, zamiast wysyłać go SMS-em, można oczywiście skopiować do schowka i wkleić go gdziekolwiek.

Pobierz SendIt z Google Play

0
Źródło: Google Play
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.