Sony kończy z PlayStation 2

Miała swoją premierę w 2000 roku. Wyposażona była w 295-megahercowy procesor i 32 MB pamięci. I pobiła wszelkie rekordy sprzedażowe, znajdując 155 milionów mniej lub bardziej zadowolonych klientów.
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Kultowa już konsola PlayStation 2 ostatecznie idzie na emeryturę. Sony ogłosił, że wstrzymuje dostawy urządzenia w Japonii. Nie wiadomo, czy to samo tyczy się innych rynków, ale można założyć, że to początek końca.

PlayStation 4 jest już w fazie projektu, na co wszystko wskazuje, a PlayStation 3 jest z nami od prawie siedmiu lat. Czas więc pożegnać najlepiej sprzedającą się na świecie konsolę do gier, na którą wciąż wychodzą przyzwoite gry, w tym FIFA 13 i PES 2013.

PlayStation 2 będzie zapewne wciąż sprzedawana w krajach, do których trafiła względnie niedawno. Na przykład w Brazylii miała swoją premierę raptem trzy lata temu. W Indiach i Chinach wciąż sprzedaje się bardzo dobrze. Jednak biorąc pod uwagę nadciągającą premierę PlayStation 4, rolę „dwójki” najprawdopodobniej przejmie „trójka”.

Źródło: TechSpot
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.