Sony patentuje rewolucyjny kontroler do Playstation

Wygląda na to, że firma Sony wzięła sobie do serca sugestie deweloperów, którzy narzekali na kontroler ruchu Move. Do sieci wyciekły informacje o patencie zgłoszonym przez producenta konsol w 2011 roku. Wygląda na to, że mamy do czynienia z hybrydą.

Ze szkiców, złożonych razem z wnioskiem wynika, że poczciwy Dualshock został wyposażony w dwa znaczniki Move’a. Dodano również możliwość rozłączenia pada, po to aby służył jako dwa kontrolery ruchowe. W sieci pojawiły się już głosy, że urządzenie pozbawione jest jakiegokolwiek sensu i, że rozłączany pad z „dwoma kulkami od Move’a” nie ma żadnej przyszłości. My powstrzymamy się od komentarza, za to chcielibyśmy przypomnieć, że szkice dołączane do wniosku patentowego nie są finalną wersją produktu, który pojawi się na rynku. Dołączane są jedynie po to, aby zobrazować zasadę działania urządzenia.

Aktualnie Sony nie opublikowało żadnych informacji, które potwierdzałyby, że opatentowany kontroler doczekał się swojego prototypu, nie wspominając już o tym czy będzie dołączany do następnej generacji Playstation.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.