Szał wyprzedaży to raj dla cyberprzestępców

Hakerzy wykorzystują szał zakupów za pośrednictwem reklamując fałszywą ofertę kart kredytowych
Kampania spamowa Cyber Monday infekuje użytkowników

Kampania spamowa Cyber Monday infekuje użytkowników

Kampania spamowa Cyber Poniedziałek (Cyber Monday) atakuje użytkowników szkodliwym oprogramowaniem i kradnie ich tożsamość – potwierdzają analizy Bitdefender, wielokrotnie nagradzanego dostawcy innowacyjnych rozwiązań antywirusowych.

Poniedziałek, po Czarnym Piątku, był wykorzystywany, aby zwieść użytkowników ofertą „Specjalnych bonusowych kart rabatowych Cyber Monday”, która aplikuje złośliwe oprogramowanie na komputery użytkowników. Inne fałszywe oferty obejmowały zakupy w specjalnych pakietach jak i świąteczne prezenty dla dzieci.

„W Cyber Poniedziałek, ludzie są w jednodniowym szale zakupów, reagują szybko na ciekawe oferty”, powiedział szef Strategii Bezpieczeństwa Bitdefender Catalin Cosoi.

„Oszuści szybko wykorzystali tę zależność. Bitdefender zablokował już wiele stron internetowych i złośliwe oprogramowanie promowane przez Cyber Poniedziałkowy spam”.

0
Źródło: Marken Systemy Antywirusowe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.