Wyciekły szczegóły na temat nowej linii procesorów Intela

Redakcja VR-Zone zdobyła wykaz modeli procesorów zbudowanych w 22-nanometrowje architekturze Haswell. Na początek Intel zaoferuje 14 odmian procesorów Core i5 i i7. Wykorzystywać będą nowe gniazdo LGA 1150 i chipset Lynx Point. Zostały podzielone na sześć produktów o standardowym poborze mocy i osiem o obniżonym.
Procesory Intel Haswell (źródło: VR-Zone)

Procesory Intel Haswell (źródło: VR-Zone)

Flagowym modelem nowej serii będzie Core i7-4770K taktowany z częstotliwością 3,5 GHz. Układ będzie posiadał cztery dwuwątkowe rdzenie, które będą mogły być przetaktowane, w razie potrzeby, do 3,9 GHz. Znajdziemy też w nim 8 MB pamięci podręcznej i układ graficzny HD 4600 1250 MHz. Zwiększony też zostanie TDP z 77 W (Ivy Bridge) do 84 W (Haswell).

Wszystkie nowe Core i7 będą miały cztery dwuwątkowe rdzenie i 8 MB pamięci podręcznej. Większość Core i5 będzie miała cztery jednowątkowe rdzenie i 6 MB pamięci podręcznej. Procesory energooszczędne będą posiadały TDP na poziomie, w zależności od modelu, pomiędzy 35 W a 65 W, a zegary w nich będą taktowane z częstotliwościami od 3,1 GHz do 2 GHz.

Układy maja się pojawić na rynku w drugim kwartale 2013 roku.

0
Źródło: wccftech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.