Znaczny wzrost popularności Windows Phone 8

Steve Ballmer stwierdził, sprzedaż Windows Phone'ów w bieżącym kwartale wzrosła czterokrotnie, porównując z analogicznym kwartałem rok temu. Nie podał jednak żadnych danych, by udowodnić to, co mówi. Wygląda jednak na to, że nie rozminął się z prawdą.
Windows Phone 8

Windows Phone 8

Portal WMPoweruser postanowił sprawdzić ilość unikalnych użytkowników aplikacji Facebook dla Windows Phone. W czwartym kwartale 2011 roku było ich poniżej 150 tysięcy. Obecnie jest ich około 627 tysięcy.

To, rzecz jasna, zbyt niejasne dane, by wyciągać jakiekolwiek wnioski. Nie wiemy ile procent użytkowników Windows Phone pobiera aplikacje do Facebooka. Jest to jednak dość solidna poszlaka. Biorąc pod uwagę pomiar Gartnera, według którego w ostatnim kwartale 2011 roku sprzedało się 2,759 miliona urządzeń w Windows Phone i powyższe dane, oznaczałoby to, że w bieżącym kwartale sprzedać się mogło nawet dziesięć milionów urządzeń z tym systemem.

0
Źródło: WMPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.