3DMark dla Windows 8 (ponownie) opóźniony

Najnowsza odsłona popularnego benchmarku, opracowana z myślą o Windows 8, miała ukazać się pod koniec ubiegłego roku. Premierę przełożono na koniec bieżącego miesiąca. Ale i to się już nie uda.
Tak będzie wyglądał nowy 3DMark

Tak będzie wyglądał nowy 3DMark

Futuremark, czyli studio odpowiedzialne za 3DMarka, obwinia za opóźnienia swoich partnerów z Benchmark Developers Program, do którego należą, między innymi, Microsoft, AMD, Intel i Nvidia.

Członkowie BDP otrzymują wczesne, rozwojowe kompilacje 3DMarka i mają dostęp do kodu źródłowego, by mogli się dowiedzieć, jak dany benchmark funkcjonuje. Wierzymy, że ta otwartość i bliska współpraca z ekspertami w tej branży to jedyna droga, by stworzyć dokładny i pełny benchmark, uczciwie mierzący wydajność — jak czytam w oświadczeniu Futuremark. To jednak stwarza też problemy. – Zbieranie informacji zwrotnych od partnerów i ich przetworzenie wymaga czasu — tłumaczy Futuremark.

Kiedy więc w końcu zobaczymy nowego 3DMarka? „Jak będzie gotowy, spodziewamy się, że wcześniej niż później”. 3DMark dla Windows 8 będzie miał dwa testy. Fire Strike dla DirectX 11 i Cloud Gate dla DirectX 10. Pojawi się też wersja dla Windows RT, iOS-a i Androida.

0
Źródło: Futuremark
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.