CES 2013: 55-calowy OLED TV – mąż ogląda mecz, żona telenowelę. Jednocześnie!

Samsung stworzył nowy telewizor OLED, który zakończy kłótnie o pilot - dwie osoby mogą oglądać inny program na jednym ekranie.

Nie dość, że nowy telewizor został wykonany w długo wyczekiwanej technologii OLED, to jeszcze potrafi na jednym ekranie wyświetlać inny obraz dla dwóch osób siedzących obok siebie. Wszystko za sprawą technologii 3D, dzięki której pod różnym kątem może być wyświetlany różny obraz – wystarczy, że małżonkowie będą siedzieć dwóch końcach kanapy, a oboje będą mogli cieszyć się swoim ulubionym programem, oboje w rozdzielczości 1080p. Oczywiście oboje muszą też włożyć specjalne okulary, które działają w trybie 2D i 3D, a dodatkowo dostarczają odpowiedni dźwięk, dzięki wbudowanym słuchawkom. Podobnie jak prezentowany nieco wcześniej telewizor LED, ten model także opiera się na czterordzeniowym procesorze z zegarem 1,35 GHz.

Nie spodziewajcie się tego rozwiązania zbyt szybko na rynku konsumenckim, a już na pewno nie w przyzwoitej cenie. Na razie ani o jednym, ani o drugim Samsung nie wspomniał.

0
Źródło: Mashable
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.