CES 2013: Android dominuje nawet w… urządzeniach AGD

Na targach CES w Las Vegas prezentowana jest cała masa urządzeń pośrednio tylko związanych z tym, czym się na co dzień zajmujemy. Mają jednak zazwyczaj jeden wspólny mianownik: Androida.
Android będzie wszędzie. Dosłownie.

Android będzie wszędzie. Dosłownie.

System Google’a obecny jest w zadziwiającej ilości urządzeń. Opiekacze, lodówki i inne sprzęty domowe łączą się z Internetem, pozwalając ich producentom na analizę sposobu wykorzystania urządzenia przez użytkownika i ulepszenie go w kolejnej generacji. –

Android będzie zdobywał coraz więcej tego rynku. Ma tę zaletę, że producent sprzętu może go przerobić na własne potrzeby jak tylko mu się to podoba — komentuje Al Hilwa, analityk z IDC.

System Android znajdziemy również w mikroprojektorach Philipsa czy kompaktach Samsunga. Czy to zachęci ich użytkowników do kupowania smartfonów i tabletów z systemem Google’a, by zachować jak największą spójność w „ekosystemie”? To okaże się już niebawem.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.