CES 2013: Czym właściwie różni się Surface RT od Surface Pro?

To oczywiste, jedno jest tabletem, drugie laptopem. Jedno ma procesor Tegra i Windows RT, drugie Core i5 i Windows 8. Ale czy właściwie coś jeszcze je różni, skoro wyglądają praktycznie tak samo?
Surface Pro

Surface Pro

Microsoft zaprezentował na targach wybranym dziennikarzom swojego pierwszego notebooka. Surface Pro, w przeciwieństwie do Surface RT, posiada system Windows 8 i procesor Intela. Czy coś jeszcze je różni?

Kilka ciekawych szczegółów. Po pierwsze, slot na karty microSD został przeniesiony z tylnej części urządzenia na jedną ze ścianek bocznych. Zmienił się też kąt, pod jakim rozkłada się stojak: 26 stopni zamiast 22. Pojawiła się też szczelina otaczająca obudowę urządzenia, która zapobiega jego przegrzewaniu się. Dodano też dłuższy kabel ładowarki z dodatkowym złączem, dzięki czemu będzie można równocześnie naładować swój smartfon lub inne urządzenie.

Surface Pro wykorzystuje procesor Intel Core i5 trzeciej generacji. Pracuje też o połowę krócej na baterii niż Surface RT, co oznacza cztery-pięć godzin pracy.

64-gigabajtowa wersja Surface Pro ma kosztować 899 dolarów, a 128-gigabajtowa 999 dolarów. Doczepiana klawiatura sprzedawana jest osobno.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.