CES 2013: Supersmartfon najcieńszy na świecie

Smartfony są coraz dłuższe i szersze, ale też stają się coraz cieńsze. Alcatel przełamuje kolejne bariery i zapewnia, że ten superwielki i supercienki smartfon... się nie połamie.

Alcatel One Touch to zupełnie nowa linia smartfonów. Jej czołowym przedstawicielem ma być Idol Ultra. Mający raptem 6,45 mm grubości wyposażony jest w 1,2-gigahercowy, dwurdzeniowy procesor, 4,7-calowy wyświetlacz HD AMOLED, 8-megapikselowy aparat, dwumegapikselową kamerę internetową oraz system Android Jelly Bean.

Jego młodszy brat, One Touch Idol jest wyjątkowo lekki. Waży raptem 110 gramów i różni się od swojego starszego brata ekranem IPS, który zastępuje AMOLED-a.

Ostatni model to konkurent dla Galaxy Note. 5-calowy One Touch Scribe HD jest pierwszym smartfonem opartym o czterordzeniowy chipset MediaTek MT6589. Obsługuje standard 4G i jest wyposażony w ośmiomegapikselowy aparat i kamerę internetową o rozdzielczości 720p.

0
Źródło: Alcatel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.