CES 2013: Nvidia przedstawia układ Tegra 4

Najnowszy mobilny procesor Nvidii to prawdziwa potęga. Posiada on 72 rdzenie graficzne w procesorze ULP GeForce i cztery rdzenie Cortex-A15, co czyni go pierwszym czterordzeniowym chipsetem z tym procesorem. Nie zabrakło też dodatkowego rdzenia do oszczędzania energii.

Tegra 4 to pierwszy, czterordzeniowy chipset Cortex-A15 (z dodatkowym rdzeniem do oszczędzania energii). Towarzyszy mu 72-rdzeniowy mobilny GeForce. Niestety, zabrakło układu LTE: Tegra 4 jest z nim zgodna, ale sama w sobie nie posiada odpowiedniego układu, co wpłynie negatywnie na energooszczędność w przypadku korzystania z tej sieci.

Urządzenie z Tegrą 4 i Windows RT porównano z tabletem Nexus 10 z procesorem Exynos 5 z dwoma rdzeniami Cortex-A15. Jak nietrudno się domyślić, wszystkie wyznaczone zadania urządzenie z Tegrą 4 wykonało o połowę szybciej. Według Nvidii, Tegra 4 jest wydajniejsza nawet od układu Apple A6X z iPada 4.

Podczas prezentacji zademonstrowano również wbudowany w chipset mechanizm Nvidia Computational Photography Engine, który pozwala smartfonowi na wykonanie dwóch zdjęć równocześnie, a następnie połączenie ich w jedno zdjęcie HDR. Całość operacji trwa 0,2 sekundy, czyli dziesięciokrotnie szybciej niż w iPhone 5. Możliwe jest nagrywanie również wideo w HDR.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.