Dead Space 3 na PC będzie wyglądał tak samo jak na konsolach

Przyzwyczailiśmy się już, że pecetowe wersje gier multiplatformowych mają lepszą grafikę - najczęściej to po prostu dodatkowe efekty lub większe tekstury. Różnica w potencjale sprzętowym konsoli pecetów jest tak duża, że widać to w grafice, o ile ktoś się postara. Niestety – miłośnicy blaszaków w przypadku zakupu Dead Space 3 nie mogą liczyć na lepszą grafikę – przyznaje producent gry serwisowi shacknews.com.

Powód? Twórcy Dead Space 3 nie zamierzali przygotowywać wersji PC, jako coś zupełnie innego. Doświadczenie płynące z rozgrywki ma być takie samo na każdej platformie. Steve Papoutsis, producent gry, określa swój zespół mianem dewelopera konsolowego, ale nie uważa, że Visceral Games nie przywiązuje uwagi do wersji PC. Po prostu nie zamierza przygotowywać niczego specjalnego z myślą o posiadaczach blaszaków.

Słowem – gra na konsolach będzie wyglądała tak samo jak na PC i jest to zabieg polityczny – po to by nikt nie narzekał, że na innej platformie Dead Space 3 prezentuje się lepiej. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że to celowe zagrania -– kup droższą grę na konsolę niż tańszą, pecetową. Przecież obie wyglądają tak samo. A później wydawcy dziwią się, że na PC sprzedaje się mało gier.

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.