Facebook stworzył własny język programowania

Socjogram to nie jedyna wielka nowość, jaką w tym miesiącu zaprezentował Facebook. Jest nią również język programowania Feature eXtraction Language (FXL), który ma pomóc w eliminowaniu niechcianych reklam na portalu.
Facebook

Facebook

Facebook, jak twierdzi, jest świadomy olbrzymiej ilości spamu, jaka nęka ten portal i wie o istnieniu aplikacji, które wyłudzają dane osobowe i, co gorsza, pieniądze. Odpowiedzią na ten problem ma być FXL. Facebook, z rozbrajającą szczerością, przyznał, że nowy język programowania to coś bardzo złożonego i trudnego, więc ma nadzieję, że udało się niczego nie, pisząc kolokwialnie, schrzanić.

FXL to, tu cytując informację prasową od Facebooka, „ściśle zoptymalizowana implementacja dobrze dobranych zestawów instrukcji Standard ML z nieco zmodyfikowaną składnią”.

Szczegółowe informacje techniczne dla programistów, które informują na temat implementacji kodu w aplikacjach i opisują jak FXL, od strony technicznej, pomaga eliminować złośliwe programy, znajdują się pod tym adresem.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.