Huawei: trzeci największy na świecie dostawca smartfonów!

Według badań firmy IDC, w czwartym kwartale 2012 roku na rynek wprowadzono 482,6 miliona telefonów komórkowych, o 9,1 miliona więcej niż rok temu. Połowa z nich (45,5 proc.) to smartfony. Liderów się domyślacie, ale trzecie miejsce okazało się zaskoczeniem.
Huawei trzeci na podium!

Huawei trzeci na podium!

Największym dostawcą telefonów komórkowych jest Samsung, odpowiada on za 29 procent wszystkich tych urządzeń wprowadzonych na rynek w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Na drugim miejscu znalazł się Apple z wynikiem 21,7 procent.

Dalsze pozycje w rankingu są jednak zaskoczeniem. Zniknęły z niego LG, HTC i Motorola. Ich miejsce zajęły Huawei, Sony i ZTE. Szczególnie pierwsza z tych firm jest niespodzianką. Jak widać, inwestycja w telefony z wyższej półki się opłaciła, bo Huawei odnotował wzrost o zawrotne 89,5 procent w porównaniu do analogicznego kwartału w poprzednim roku, dzięki czemu kontroluje on teraz 4,9 procent rynku. Sony i ZTE, odpowiednio, 4,5 i 4,3 procent.

0
Źródło: BGR
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.