Java dziurawa jak szwajcarski ser. I to od października 2012 roku… (aktualizacja!)

Odnaleziono kolejną lukę typu 0-day w oprogramowaniu Java. A wszystkiego można było uniknąć, gdyby właściwie załatano poprzednią lukę, odkrytą w zeszłym roku.

Odkryta wczoraj, groźna luka bezpieczeństwa w oprogramowaniu Java może być wykorzystana przez hakerów do instalowania na komputerze ofiary złośliwego oprogramowania ransomware, używanego do wymuszania zapłaty za odblokowanie komputera. Już potwierdzono pierwszego tego przypadki. W tej chwili jedyny sposobem na ochronę swojego komputera jest wyłączenie Javy w ustawieniach przeglądarki.

Oracle na razie milczy.

Aktualizacja:

Oracle było bardzo zajęte w weekend. Najpierw w sobotę potwierdziło obecność luki bezpieczeństwa, po czym w niedzielę wydało aktualizację dla swojego oprogramowania. Firma twierdzi, że Java 7 Update 11 łata wszystkie dotychczas odnalezione luki. Radzimy więc natychmiastową aktualizację, jeśli wciąż używacie tego oprogramowania w swoich przeglądarkach.

0
Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.