Microsoft prezentuje swoje nowe studio tworzące gry

We wrześniu Microsoft ogłosił, że stworzy w Londynie nowe studio, które zajmie się pisaniem gier. Dziś już wiemy, że nazywa się Lift London i że zajmie się tworzeniem gier dla tabletów z Windows.
Lift London zajmie się grami dla Metro

Lift London zajmie się grami dla Metro

Lift London będzie zarządzał Lee Schuneman, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora produkcji w Rare. Jego zadaniem, i jego zespołu, będzie tworzenie gier dla tabletów z Windows 8 i aplikacji webowych w jakiś sposób związanych z grami. Szczegóły, niestety, nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Dodatkowo, Lift London będzie pełniło funkcje inkubatora dla startupów, które będą mogły wykorzystywać przestrzeń biurową studia, zachowując swoją niezależność. Pierwszym startupem, który chce współpracować, jest DLaLa. Niestety, nie wiemy czym on się będzie zajmował.

Przy okazji mogę was poinformować, że inny pracownik studia Rare, a właściwie jego szef, czyli Scott Henson, będzie od teraz pełnił rolę szefa działu interaktywnej rozrywki w Microsoft Europe. Będzie też zastępował Petera Molyneuxa jako szef studia Lionhead.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.