Netbooki właśnie umarły

Pierwszy Netbook, Eee firmy Asus, pojawił się w 2007 roku. Malutkie, energooszczędne i względnie tanie komputerki szybko podbiły rynek. Czas jednak je pożegnać.
Będziecie tęsknić?

Będziecie tęsknić?

Dell, Acer, HP – wszystkie te firmy produkowały netbooki, ale wynalazcami tych urządzeń są Asus, który zaprojektował sprzęt, oraz Intel, który dla nich stworzył procesor Atom. Urządzenia te były też mocno promowane przez Microsoft, który tworzył specjalne wersje systemów Windows dla tych urządzeń.

Wygląda jednak na to, że netbooki nie przetrwały rewolucji, jaką zapewniły nam dotykowe ekrany. Dotykowe laptopy i tablety są obecnie hitem rynkowym, a netbooki praktycznie się nie sprzedają.

Dlatego też, ostatnie dwie firmy produkujące te komputery, czyli Asus i Acer, zapowiedziały, że kończą ich produkcję i będą wyprzedawać te, które jeszcze są w magazynach. Będziecie tęsknić?

0
Źródło: SAI
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.