Nowe, jeszcze tańsze procesory Ivy Bridge

Architektura Ivy Bridge, która zadebiutowała na rynku niemal rok temu, wreszcie trafia do tańszych układów z linii Celeron oraz Pentium.

Według serwisu CPU World, Intel wprowadza na rynek trzy nowe procesory Celeron, cztery układy Pentium oraz nowy model Core i3-3210. Wszystkie nowe układy opierają się na architekturze Ivy Bridge, która do tej pory zarezerwowana była dla procesorów z linii Core. Tańsze modele Celeron i Pentium są dwurdzeniowe i dwuwątkowe, więc nie obsługują technologii Hyper-Threading, czym różnią się od swoich droższych odpowiedników z linii Core, które są czterowątkowe. Wszystkie układy są kompatybilne z gniazdem LGA 1155.

Układy Celeron oferują 2 MB podręcznej pamięci L3 cache i zegary od 2,,3 do 2,7 GHz, podczas gdy modele Pentium posiadają po 3 MB pamięci L3 cache i taktowane są zegarami od 2,5 do 3,2 GHz. Nowy Core i3 pracuje z częstotliwością 3,2 GHz i posiada także 3 MB pamięci trzeciego poziomu.

0
Źródło: CPU World
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.