Pentagon przechodzi na Windows 8

Amerykański Departament Obrony i Microsoft poinformowały, że wybrane służby zaczną korzystać z najnowszego oprogramowania Microsoftu.
Windows 8

Windows 8

Firma Microsoft podpisała z Departamentem Obrony trzyletni kontrakt wart 617 milionów dolarów. Według tego porozumienia, Armia, Siły Powietrzne oraz DISA (Defense Information Systems Agency) będą wykorzystywały najnowsze produkty Microsoftu, w tym Office 2013, SharePoint 2013 oraz Windows 8. Departament uzasadnia swój wybór zachwalając zabezpieczenia nowego Office’a i wbudowane w niego mechanizmy zarządzania treściami. Całe oprogramowanie ma być przygotowane na zamówienie, tak, by było jak najbezpieczniejsze.

Departament Obrony twierdzi, że wynegocjował z Microsoftem nową, niższą cenę od poprzednich, dzięki czemu ma zaoszczędzić 70 milionów dolarów rocznie. Kontrakt został zawarty za pośrednictwem Insight Public Sector, który jest resellerem oprogramowania Microsoftu. Jak twierdzi Microsoft, umowa obejmie 75 procent personelu Departamentu Obrony, i jest to ponoć największa umowa jaką zawarł w swojej historii z amerykańskim wojskiem.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.