PlayStation 3 nareszcie przegania Xboxa 360!

Nintendo Wii jest, na tę chwilę, najpopularniejsza konsolą do gier obecnej generacji. Do sprzedaży wprowadzono 96 milionów sztuk tego urządzenia. Na drugim miejscu zawsze utrzymywał się Xbox 360. Aż do dziś.
Królowie rozrywki

Królowie rozrywki

Według najnowszego raportu IDC, drugą najpopularniejszą konsolą do gier na światowym rynku jest Sony PlayStation 3, która trafiła na rynek w ilości 77 milionów egzemplarzy. Xbox 360 spadł na trzecie miejsce, mogąc pochwalić się wynikiem o milion mniejszym. Warto też pamiętać, że Xbox 360 pojawił się na rynku na rok przed PlayStation 3.

IDC nie podaje przyczyn takiej zmiany w układzie sił, ale najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że Xbox nigdy nie radził sobie na rynku japońskim, mając tam wręcz marginalne znaczenie, w przeciwieństwie do Sony i Nintendo.

Zdaniem IDC, konsole do gier nie odejdą od obecnego modelu dystrybucji i jeszcze przez długi czas gry będą dostępne na fizycznych nośnikach, a nie tylko w formie dystrybucji cyfrowej. Uważa też, że urządzenia STB i telewizory typu Smart nie są zagrożeniem dla konsol.

0
Źródło: IDC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.