RIM rozważa rezygnację z produkcji sprzętu

30 stycznia wielka premiera pierwszych smartfonów BlackBerry 10. CHIP.pl będzie obecny na jednej z imprez, w Londynie. Ale czy nie będzie to też ostatnie tego typu wydarzenie?
Wkrótce wielki sprawdzian dla BlackBerry

Wkrótce wielki sprawdzian dla BlackBerry

RIM na rynku smartfonów wiedzie się coraz gorzej. Nic dziwnego więc, że jego dyrektor generalny, Thorsten Heins, rozważa wiele różnych możliwości. W wywiadzie z niemiecką gazetą Die Welt stwierdził, że może się okazać, że sprzedaż działu sprzętowego w jego firmie może być dobrym pomysłem. Firma wtedy skupiłaby się na tworzeniu oprogramowania i usług.

Kolejnym rozwiązaniem, jeżeli zajdzie taka potrzeba, byłoby licencjonowanie systemu BlackBerry OS innym firmom, tak jak to robi Google z Androidem czy Microsoft z Windows Phone. Żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Heins wierzy, że smartfony BlackBerry 10 odniosą duży sukces i tego typu kroki nie będą potrzebne.

Wartość akcji RIM wzrosła o 35 procent w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.