Samsung chce odejść od Androida?

Jak donosi Bloomberg Businessweek, jeszcze w tym roku zobaczymy pierwsze telefony Samsunga działające pod kontrolą systemu Tizen.

Choć Samsung już teraz zajmuje bardzo dobrą pozycję rynkową, to przecież zawsze może być jeszcze lepiej. Firma jest obecnie najpopularniejszym producentem telefonów na świecie, ale… swój sukces musi dzielić z firmą Google, która dostarcza oprogramowanie do smartfonów z serii Galaxy.

Wprawdzie Samsung może na własną rękę modyfikować Androida, ale jest mocno wątpliwe, czy to zaspokoi potrzeby firmy na najbliższe lata. Z perspektywy koreańskiego producenta jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie własnego systemu operacyjnego w swoich produktach.

Jak donosi Bloomberg, smartfony z systemem Tizen pojawią się jeszcze w tym roku. Samsung chce jednak ostrożnie zbadać rynek, dlatego urządzenia pojawią się tylko w niektórych regionach – podobnie jak kiedyś telefony z Bada OS. Jeśli się przyjmą, są szanse na debiut globalny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.