Rozliczamy rozrywkę w Microsofcie

Komunikator Skype i konsola i usługi Xbox należą do działu rozrywki i urządzeń w Microsofcie. Znamy wyniki całego działu, ale jak radzą sobie poszczególne produkty?
Slajd z prezentacji Microsoftu

Slajd z prezentacji Microsoftu

Według tego, co podaje Microsoft, w ostatnim kwartale kalendarzowym sprzedano 5,9 miliona konsol Xbox 360. To o 28 procent mniej, niż w analogicznym kwartale rok temu, kiedy sprzedano ich 8,2 miliona. Nie wiadomo też jak się sprzedała gra Halo 4, Microsoft stwierdził tylko, że „okazała się bestsellerem”. Nie wiadomo też nic na temat następcy konsoli Xbox 360, aczkolwiek według nieoficjalnych informacji ma ona się pojawić na rynku pod koniec bieżącego roku.

Zakup Skype’a okazał się dobrą inwestycją. Ilość minut „wyrozmawianych” przez użytkowników za pomocą tej telefonii wzrosła o 59 procent, dając w sumie 138 miliardów minut. Nie wiemy jak to się przekłada na przychody.

Do działu rozrywki i urządzeń należy też Windows Phone, ale Microsoft nie zdradził żadnych konkretnych liczb. Stwierdził tylko, że smartfony z tym systemem sprzedają się czterokrotnie lepiej niż rok temu w analogicznym kwartale.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.