Sprzedaż komputerów PC spada, ale Intel notuje niezłe wyniki

Firma Intel Corporation ogłosiła wyniki finansowe z całego roku – przychody w wysokości 53,3 mld USD, a zysk operacyjny równy 14,6 mld USD.

W czwartym kwartale Intel uzyskał przychody w wysokości 13,5 mld USD, zysk operacyjny w wysokości 3,2 mld USD, a także zysk netto na poziomie 2,5 mld USD. Zysk na akcję (EPS) wyniósł 48 centów.

– Czwarty kwartał w dużej mierze przebiegł zgodnie z oczekiwaniami. Realizowaliśmy nasze plany w trudnej sytuacji rynkowej – powiedział Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny firmy Intel. – Poczyniliśmy w 2012 r. niezwykłe postępy, wchodząc na rynek smartfonów i tabletów, pracując z partnerami nad ponownym zdefiniowaniem komputera PC, a także wprowadzając innowacje i napędzając wzrost w segmencie centrów obliczeniowych. Wchodząc w 2013 r., dysponujemy znakomitą gamą produktową, dzięki której jesteśmy świetnie przygotowani do zaoferowania całej fali innowacji we wszystkich sektorach rynku komputerowego.

Przychody grupy PC Client wyniosły 34,3 mld USD. Jest to spadek o 3% względem 2011 roku.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.