System nawigacji w Paranoid Android prezentuje się niesamowicie

Paranoid Android to jedna z odmian systemu mobilnego Google – podobnie jak CyanogenMod, AOKP, czy MIUI.

Tak jak wyżej wymienione, PA bazuje na oryginalnym Androidzie, ale wprowadza wiele udogodnień. Przede wszystkim zmianę DPI, przez co aplikacje na komórce mogą mieć interfejs jak w tablecie (np. przeglądarka z widocznymi kartami, inny panel ustawień). ROM sprawdza się przede wszystkim w smartfonach z większymi ekranami.

Nowym pomysłem jest zlikwidowanie paska powiadomień (u góry) oraz paska przycisków nawigacyjnych (na dole) w urządzeniach z przyciskami wyświetlanymi na ekranie. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe piksele. Do usuniętych funkcji można wrócić wykonując gest – przesunięcie palca od dołu ekranu. System wyświetli przyciski funkcyjne, zegar oraz powiadomienia.

Niektórzy użytkownicy z opisywaną funkcją mogli spotkać się już wcześniej. Jednak dopiero teraz prace nad nią dobiegają do końca. Kto zraził się przy pierwszym podejściu, powinien

spróbować jeszcze raz

. Dzięki przepisaniu znacznej ilości kodu nowy system nawigacji działa dużo sprawniej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.