Gorylkowy twardziel lepiej ochroni smartfony

Gorilla Glass to fabryczna osłona ekranów w smartfonach. Specjalne tworzywo zabezpiecza delikatny ekran przed zarysowaniami.

Pierwsze dwie generacje Gorilla Glass znalazły zastosowanie m.in. w takich urządzeniach jak Samsung Galaxy S (od I do III), Galaxy Note, Nokia Lumia, Motorola Droid, czy HTC Desire oraz HTC One. Innymi słowy – Gorilla Glass chroni niemal wszystkie najpopularniejsze smartfony.

Choć Gorilla Glass firmy Corning spełnia swoje zadanie – zawsze może być lepiej. Nie tak trudno znaleźć smartfon z pękniętym lub porysowanym ekranem. Dobre wieści są takie, że lada moment (już po 8 stycznia, na targach CES 2013) zobaczymy Gorilla Glass 3. Co tym razem obiecuje producent?

Wg serwisu Engadget nowa wersja szkła ma być 3x bardziej odporna na zarysowania. Póki co Corning nie zdradza szczegółowych informacji – te z pewnością pojawią się już podczas targów. Liczymy na to, że szkło Gorilla Glass w końcu będzie nieco bardziej odporne na stłuczenie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.