W najbliższych latach nie będzie nowego Prince of Persia

Ostatnia gra z serii Prince of Persia pojawiła się w 2010 roku i nie zanosi się na to, by Ubisoft zdecydował się sfinansować produkcję następnych przygód Księcia.

W rozmowie z portalem IGN, jeden z najważniejszych pracowników Ubisoft Montreal przyznał, że marka Prince of Persia została ‚wygaszona’. Nie jest to nic dziwnego – według Yannisa Mallata, to samo dzieje się również z innymi tytułami Ubisoftu (chyba z wyłączeniem Assassin\’s Creed) i firma kiedyś powróci do tematu.

By uspokoić fanów, Mallat, mówi, że gdy Ubisoft powróci do tematu Prince of Persia, można spodziewać się dobrych gier, bo firma ma ‚solidny plan dotyczący przyszłości marki’. Miłośnicy przygód Księcia mają zostać zaabsorbowani przez inne zręcznościowe gry akcji, które pojawią się w najbliższych latach za sprawą francuskiego wydawcy.

W ostatnich latach pojawiło się sporo Prince of Persia: Zapomniane Piaski (2010), Prince of Persia (2008), Dwa Trony (2005), Dusza wojownika (2004), Piaski Czasu (2003), ale seria miała również kilkuletnie przerwy w latach dziewięćdziesiątych i tym razem może być tak samo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.