Windows Phone 7.8 lada chwila, to pewne

Microsoft już wprowadził na rynek Windows Phone 8, teraz bierze się za dalszy rozwój Windows Phone 7. Kiedy zobaczymy efekty? Nokia wskazuje, że tak właściwie, to już.
Windows Phone 7.8

Windows Phone 7.8

Microsoft zapowiedział, że kolejna aktualizacja systemu Windows Phone 7, oznaczona jako 7.8, pojawi się „na początku bieżącego roku”. Potwierdziła to Nokia przy okazji premiery Lumii z Windows Phone 8 w Polsce, jak zapytałem o datę premiery Windows Phone 7.8. Niestety, dokładnej daty nikt nie był w stanie podać.

Dziś jednak pojawiły się aktualizacje aplikacji od Nokii w Windows Phone Store. Owe aplikacje (konkretnie: Twórca Dzwonków oraz Przekaż Moje Dane) wykorzystują nowy zestaw API, jakie daje wersja 7.8. Dlatego też, po próbie aktualizacji samych programów, jesteśmy informowani, że najpierw trzeba uaktualnić system. Nowej wersji systemu wciąż nie ma, ale skoro pojawiają się już na nią aplikacje, to możemy być pewni, że to kwestia dni, a kto wie, może i godzin.

0
Źródło: wpcentral
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.