„Znamy” ceny konsol nowej generacji!

Firma analityczna Baird Equity Research zdradziła swoje badania na temat nowej generacji konsol: podała przypuszczalną datę premiery oraz ceny.

PlayStation 4 miałoby pojawić się w październiku i kosztować około 350 – 400 dolarów w USA

. Kolejny Xbox ma zadebiutować w listopadzie i cena jest również szacowana na 350 – 400 dolarów. Cena jest o tyle prawdopodobna, że Xbox 360, gdy debiutował w 2005 roku kosztował 399 dolarów. PlayStation 3 wystartowało z astronomiczną ceną – 499 dolarów. W Europie Sony i Microsoft mogą przeliczyć sztywno kurs dolara do euro w stosunku 1:1 i wtedy za nowe konsole przyjdzie nam zapłacić 400 euro, czyli nieco ponad 1600 zł.

Nowe konsole mają być bardziej przyjazne dla deweloperów, dzięki wykorzystania bardziej pecetowej architektury. Plotkuje się, że nowa konsola Microsoftu będzie miała wbudowanego Kinecta. Baird Equity Research podejrzewa, że obie konsole zostaną zaprezentowane na E3 w czerwcu.

Analitycy uważają, że mimo premiery nowych konsol, rynek gier wideo w 2013 dla Sony, Nintendo i Microsoftu nie będzie zbyt łaskawy, gdyż tablety mocno wchodzą w główny nurt gier wideo.

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.