Zyski HTC znowu spadają

HTC ogłosił swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał 2012. Zyski firmy są najniższe od ośmiu lat i wyniosły raptem 34 miliony dolarów.
HTC

HTC

HTC w ostatnim kwartale bieżącego roku odnotował zyski w wysokości 34 milionów dolarów. To przecież mnóstwo pieniędzy, ktoś mógłby zauważyć. Zgadza się, ale w analogicznym kwartale rok temu wyniosły one… 380 milionów dolarów. Apple i Samsung spychają tajwańskiego giganta ma margines. Dochody spadły aż o 41 procent do 60 miliardów tajwańskich dolarów.

Dyrektor generalny HTC, Peter Chou, zapewnia, że 2013 będzie lepszy a kiepską ubiegłoroczną sytuację tłumaczy ostrą rywalizacją z konkurentami oraz problemy z marketingiem. –

Nasi konkurencji byli zbyt silni i bardzo pomysłowi, inwestując dużo w marketing, czego my nie zrobiliśmy — tłumaczy. Nowym dyrektorem ds. marketingu będzie Benjamin Ho, który zastąpił Johna Wanga.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.