105 mln dolarów na cele charytatywne

W październiku Microsoft ogłosił, że jego pracownicy przez 30 lat przekazali miliard dolarów organizacjom typu non-profit. Dziś gigant melduje, że znowu ma powód do dumy: jego pracownicy w ubiegłym roku przekazali 105 milionów dolarów na cele charytatywne.
Pracownicy Microsoftu biorą przykład z Billa Gatesa... na swój sposób

Pracownicy Microsoftu biorą przykład z Billa Gatesa… na swój sposób

Pracownicy Microsoftu są nad wyraz hojni. Jak poinformował sam zainteresowany, w samym tylko ubiegłym roku przekazali oni 105 milionów dolarów na cele charytatywne, ustanawiając nowy firmowy rekord. Obdarowano 19 tysięcy organizacji typu non-profit, nie tylko pieniędzmi, ale też wielu pracowników aktywnie się w nich udzielało nie żądając w zamian wynagrodzenia.

W sumie wśród pracowników Microsoftu znalazło się w 2012 roku aż 37 tysięcy darczyńców, co stanowi dwie trzecie całej siły roboczej tej firmy. 40 procent z nich przekazało ponad tysiąc dolarów lub ponad 60 procent swojego dodatkowego czasu. Microsoft poinformował również, że jego byli pracownicy nie tracą filantropijnego ducha. 150 organizacji charytatywnych zostało stworzonych przez osoby, które odeszły od giganta z Redmond.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.