Aplikacje z Windows uruchomisz na… Androidzie!

Trwają prace nad narzędziem Wine (WINdows Emulator tudzież Wine Is Not an Emulator) dla mobilnego Linuksa. To oznacza, że wkrótce będzie można uruchamiać aplikacje przeznaczone dla WIndowsa na Androidzie.

Open-source’owy projekt Wine wkrótce będzie dostępny także na mobilnego Linuksa, a więc użytkownicy Androida będą mogli uruchamiać na swoich smartfonach i tabletach pełne aplikacje windowsowe. Do tej pory aplikacja pozwalała na uruchomienie aplikacji przeznaczonych dla systemów Windows na systemach uniksowych, w tym różnych dystrybucji Linuksa i Mac OS X.

Portem aplikacji Wine na system operacyjny Google’a zajmuje się Aledandre Julliard, autor oryginalnego projektu. Pierwszy pokaz możliwości aplikacji odbył się w minioną niedzielę, i z relacji naocznych świadków wynika, że wydajność środowiska była, lekko mówiąc, niezadowalająca. Warto jednak wspomnieć, że demonstracja odbyła się na emulowanym środowisku Androida. Wine na urządzeniu z Androidem powinien działać znacznie sprawniej.

Na premierę aplikacji przyjdzie nam jednak trochę poczekać.

0
Źródło: phoronix
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.