Apple ma 20 procent rynku PC

Jak wynika z najnowszych statystyk, Apple kontroluje 20,1 procent rynku komputerów PC. Jest jednak jeden haczyk.

Firma analityczna Canalys uznała, że tablety iPad są na tyle wszechstronne, że można je zaliczyć do komputerów klasy PC. Łącznie ze swoimi tabletami, Apple sprzedało 27 milionów komputerów w trakcie pierwszego kwartału 2013 roku, kontrolując w ten sposób 20,1 procent rynku PC. Dzięki temu firma z Cupertino została uznana za największego producenta tego typu urządzeń.

Inne firmy analityczne już tak przychylne dla Apple’a nie są. Zarówno IDC, jak i Gartner nie zaliczają iPadów do komputerów PC. Przy okazji podania statystyk Canalys, nasuwa się natomiast pytanie – dlaczego i iPhone’ów nie uznać za PC, skoro oferują ten sam system operacyjny, co iPady?

HP sprzedało 15 milionów komputerów, a Lenovo 14,8 miliona. Samsung kontroluje 9 procent rynku (ale i tu połączono wyniki sprzedaży komputerów i tabletów), natomiast Dell 7 procent.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.