Chiński klon HTC One debiutuje przed premierą oryginału…

Dziś, 19 lutego, ma mieć miejsce najważniejsza premiera w tym roku. Najważniejsza dla HTC rzecz jasna, gdyż chodzi tu o nowy, flagowy telefon tej firmy HTC One.

Chińska firma GooPhone, znana szerzej jako „ta chińska firma, która sklonowała iPada mini i iPhone’a 5” postanowiła zawstydzić HTC i wypuściła podróbkę HTC One wcześniej, niż zaprezentowany został oryginał.

Na szczęście telefony mają „tylko” wspólny wygląd.

W porównaniu z oryginałem, GooPhone One nie zachwyca niczym, jeśli chodzi o specyfikację sprzętową. Czterordzeniowy procesor to budżetowy Mediatek – MT6589, który w porównaniu z układem Snapdragon S4 Pro montowanym w HTC One wypada raczej śmiesznie. Chiński klon jest podobno wyposażony w 1GB pamięci RAM i obsługuje dwie karty SIM.

Nie wiadomo jak dotąc, czy chiński producent planuje pozwać HTC za skopiowanie wyglądu GooPhone One, który, jakby nie było, ukazał się na rynku wcześniej…

0
Źródło: Gizchina
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.