DashClock, świetny widżet ekranu blokady dla Androida

Android od wersji 4.2 zyskał możliwość wyświetlania widżetów na ekranie blokady. Niestety Google nie zadbało o dużą ilość tych widżetów domyślnie dostępnych w systemie.

Jest to istotne, bowiem widżety blokady ekranu nie są kompatybilne z tymi wyświetlanymi na pulpicie. Na ekranie blokady brakuje m.in. sterowania odtwarzaczem audio, jak i bardziej rozbudowanego zegara.

Sytuacja właśnie została naprawiona. Nie bezpośrednio przez Google, a przez Romana Nurika, jednego z developerów Androida. DashClock Widget prócz zegara i daty (w różnych stylach) może wyświetlić też nadchodzące alarmy, wydarzenia w kalendarzu, wiadomości SMS, pocztę Gmail, nieodebrane połączenia oraz aktualną pogodę. Ponadto każda funkcja jest wtyczką, a tych z czasem ma być coraz więcej.

Na uwagę zasługuje bardzo dopracowany wygląd aplikacji stworzony z wytycznymi Google dla najnowszych wersji systemu Android. Nie powinno to jednak dziwić, bowiem twórca aplikacji odpowiada w Google przede wszystkim za interfejsy i design Androida. Widżet jest darmowy i można go pobrać prosto

z Google Play

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.