Facebook nie zapłaci dolara podatku od miliarda zysku…

Chociaż Facebook zarobił na czysto ponad miliard dolarów, to nie zapłaci nawet dolara podatku. Co więcej, dostanie jeszcze zwrot w wysokości 429 milionów dolarów.

Internetowy gigant, który zrzesza już ponad miliard użytkowników z całego świata, zarobił w zeszłym roku na czysto 1,1 miliarda dolarów. Nie zapłaci jednak podatku dochodowego od tej kwoty ani rządowi federalnemu, ani władzom stanowym. Zręczni księgowi portalu Zuckerberga zebrali wszystkie odliczenia podatków od wszystkich sprzedanych akcji w trakcie gdy Facebook wchodził na giełdę w zeszłym roku i okazało się, że nie tylko nie musi płacić podatku za ubiegły rok, ale to amerykański rząd jest jeszcze winny portalowi 429 milionów dolarów.

Co więcej, Facebook ma zapas w odliczeniach od podatku w wysokości 2,17 miliarda dolarów, co oznacza, że w kolejnych latach Zuckerberg również nie będzie musiał płacić podatków za swoje dochody.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.