Firefox z Metro UI dla Windows 8 już jest

Od momentu kiedy Mozilla rozpoczęła pierwsze testy Firefoksa z interfejsem Metro minęło już niemal pięć miesięcy.

Teraz nową wersję Firefoksa może wypróbować już każdy. Jednak komputer musi korzystać z systemu Windows 8 i nie może być to Windows RT. Trzeba pamiętać, że to wciąż testowe wydanie Firefoksa z gałęzi Nightly. To oznacza, że przeglądarka może sprawiać problemy.

Asa Dotzler z Mozilli informuje, że Metro Firefox już dotarł do głównego repozytorium i można go zainstalować prosto z kanału Nightly. Jeżeli już korzystamy z tego kanału – wystarczy zaktualizować przeglądarkę do wersji wydanej dzisiaj. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, na liście aplikacji powinna pojawić się ikona Metro Firefox.

Wielu użytkowników ma jednak problem z uruchomieniem nowego interfejsu przeglądarki, a aplikacja uporczywie uruchamia się w trybie Aero. Wszystkie te osoby powinny wykazać się cierpliwością, jutrzejsze wydanie kanału Nightly powinno już działać jak należy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.