Folia Rhino Shield – koniec z pękaniem ekranów?

Ma być uniwersalna i wytrzymywać więcej, niż szkło Gorilla Glass III zaprezentowane podczas tegorocznych targów CES.
Na Kickstarter trafił właśnie nowy, bardzo ciekawie zapowiadający się projekt. Nazywa się Rhino Shield, pomysłodawcy zbierają 50 000 dolarów, a już zdobyli 1/10 tej kwoty.

Rhino Shield ma jedno proste zadanie – zabezpieczyć ekran przed pęknięciem, czyli tradycyjną przypadłością wszystkich smartfonów. Przy okazji folia ma mniej się brudzić i znacznie łatwiej czyścić od zwykłej powłoki ekranu. Jej grubość to 0,28 mm, czyli minimalnie więcej od standardowych folii – te mają od 0,15 do 0,20 mm.

Prototyp Rhino shield na demonstracyjnym filmie prezentuje się imponująco. Test polegał na upuszczeniu metalowej kulki o wadze 255 na szkło Gorilla Glass 2 oraz to samo szkło z folią Rhino shield. Wyniki są imponujące – w drugim przypadku ekran nie został uszkodzony, mimo że kulka została upuszczona z większej wysokości. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.