Gingerbread wciąż najpopularniejszym z Androidów

Google opublikował statystyki dotyczące systemu Android. Według nich, najnowsza wersja Androida zainstalowana jest na niewielkiej części zgodnych z nią urządzeń.
Najnowsze statystyki Androida

Najnowsze statystyki Androida

Według najnowszych statystyk Google’a, system Jelly Bean zainstalowany jest na 13,6 procent wszystkich urządzeń z Androidem. Biorąc pod uwagę, że system ten zaprezentowano siedem miesięcy temu, a już jest planowana wersja Key Lime Pie, nie jest to najlepszy wynik. Google niestety nie radzi sobie w rozmowach z partnerami i wciąż nie jest w stanie ich przekonywać, że warto udostępniać aktualizacje swoim klientom.

Poprzednia wersja Androida, czyli Ice Cream Sandwich z listopada 2011 roku, obecna jest na 30 procent urządzeń. Najpopularniejszą edycją Androida jest Gingerbread z grudnia 2010 roku (45 procent smartfonów i tabletów). Wciąż można spotkać też urządzenia z Froyo, Éclair i Donut, które są obecne w sumie na 10 procentach aktywnych urządzeń z Androidem.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.