Google zbuduje sobie własne lotnisko

Kadra kierownicza giganta z Mountain View stwierdziła, że prywatne lotnisko to coś, co wpłynęłoby pozytywnie na ich częste podróże służbowe i zaoszczędziło trochę czasu. A jak wiadomo, czas to pieniądz. Wybudowanie prywatnego lotniska dla Google'a kosztowałoby około 82 milionów dolarów.

Zapewniamy Was, że to nie plotka. Google przedstawiło już ofertę zagospodarowania podmiejskiego terenu władzom San Jose, w Kaliforni.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, za całość budowy odpowiedzialna byłaby brytyjska firma Signature Aviation – największa na świecie firma, jeśli chodzi o budowę prywatnych lotnisk. Ich projekt lotniska Google’a został już oceniony przez lokalne władze i zdobył 991 punktów ratingowych, na 1000 możliwych.

Nic nie wskazuje na to, żeby Google spotkało się z odmową. Szczególnie, że inwestycja Google’a oznacza, że co roku do kasy San Jose trafiałyby dodatkowe 3 miliony dolarów z tytułu wszelakich opłat za dzierżawę gruntu, akcyzę, itd. Lotnisko to także około 376 nowych miejsc pracy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.