Grupa specjalna do walki ze złodziejami iPhone’ów

"Apple picking" to nowe zjawisko w Nowym Jorku. Złodzieje na potęgę kradną mieszkańcom tego miasta smartfony Apple'a. Są już na tyle bezczelni, że potrafią wyrywać iPhone'y z rąk użytkowników. Policja w końcu się tym zainteresowała.
Nowojorska policja na tropie złodziei iPhone'ów

Nowojorska policja na tropie złodziei iPhone’ów

NYPD powołał do służby grupę, która ma jeden główny cel: walkę ze złodziejami kradnącymi iPhone’y, lokalizowanie urządzeń i zwracanie ich prawowitym właścicielom. Jak twierdzi zastępca komisarza nowojorskiej policji, przestępczość w Nowym Jorku wzrosła o trzy procent w ubiegłym roku w porównaniu do poprzedniego. Gdyby wyłączyć ze statystyk kradzieże iPhone’ów, nie odnotowano by żadnego wzrostu.

Nie wiadomo ile osób działa w tej specjalnej policyjnej „dywizji”, nie znamy też jej postępów w walce ze złodziejami. Policja zdradziła tylko, że 75 procent skradzionych iPhone’ów i iPadów pozostaje na terenie miasta, a „prawie wszystkie” na terenie stanu. Apple wspiera działania policji.

0
Źródło: CNN.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.