[aktualizacja] iOS 6.1 zablokowany w firmach, bo przeciąża serwery Exchange

Po informacjach o przegrzewających się iPhone'ach i problemach z siecią 3G, tym razem iOS 6.1 naraził się przedsiębiorstwom.

W niektórych firmach urządzenia z systemem iOS 6.1 są niemile widziane (są wręcz zakazy przynoszenia ich), gdyż błędy w oprogramowaniu przeciążają firmowe serwery Exchange, gdy iPhone’y i iPady łączą się w celu pobrania poczty czy synchronizacji kalendarza. Istnienie problemu zostało potwierdzone m.in. na forum wsparcia technicznego Technetu, ale także przez wiele innych źródeł.

Administratorzy w wielu przedsiębiorstwach zalecają nieaktualizowanie urządzeń do najnowszej wersji iOS-a, dopóki Apple nie wyda stosownych łatek.

Aktualizacja:

Apple potwierdziło istnienie powyższego problemu z przeciążaniem serwerów Exchange, co skutkowało także obniżaniem wydajności baterii w iPhone’ach i iPadach z iOS-em 6.1. Apple obiecało wydać stosowną łatkę tak szybko, jak się da, a w tej chwili zaleca stosowanie tymczasowego rozwiązania, podanego na stronie Apple’a.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.