Kiwix – czytnik Wikipedii offline

Sama aplikacja nie jest ciężka – waży kilkadziesiąt megabajtów. Po jej zainstalowaniu musimy jednak pobrać treść Wikipedii.

Mamy do wyboru wiele języków (w tym Polski). Silnie skompresowane pliki ZIM zawierające tylko miniaturki zdjęć ważą 6,2 GB w przypadku wersji polskiej i 9,7 GB w przypadku angielskiej. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich popularnych systemów. Jest wersja Windows, Mac OS X oraz Linux.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i umożliwia wyszukiwanie treści, zmianę rozmiaru tekstu, tryb pełnoekranowy, możliwość drukowania i eksportu do PDF oraz HTML, tworzenie zakładek do wybranych artykułów oraz dodawanie własnych notatek.

Martwi jedynie aktualność bazy artykułów. Polska wersja Wikipedii przedstawia stan ze stycznia 2011. Angielska wersja jest o rok młodsza. Jednak pojawia się coraz więcej edycji Wikipedii datowanych już na ten rok. Aplikację można pobrać prosto

z kiwix.org

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.