Lumino City, następca Lume: zagraj w świecie z papieru

W ostatnim czasie trochę tych "gier z papieru" się porobiło: Derrick the Deathfin, Tearaway, Death Inc. Do tego grona możemy zaliczyć także Lume - piękną grę przygodową z 2011r, której sequel został właśnie zapowiedziany.
W zalewie gier niezależnych łatwo przegapić prawdziwe perełki. Jedną z takich gier było Lume – zwycięzca wielu nagród na festiwalach m.in. na zeszłorocznym IGF (nagroda za najlepszą oprawę graficzną). Papier dopiero w ostatnim czasie zaczął być wykorzystywany do kreacji wirtualnych światów, ale wymienione wyżej gry (część jeszcze w produkcji) pokazują dobitnie, że dzięki niemu można w piękny sposób popisać się kreatywnością, nadając grze wyjątkowego klimatu.
Zapowiedziane dziś Lumino City ma być pod każdym względem o wiele bardziej dopracowane niż część pierwsza. Zagadki, na rozwiązywaniu których wszak skupia się cała zabawa, będą ambitniejsze, a grafika bogatsza w szczegóły. Gra ma pojawić się wiosną tego roku na PC i iOS. A jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z prequelem pod TYM linkiem znajdziecie odnośnik do Lume na Google Play.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.