Majaya: nowatorska, polska gra na iOS

Coraz więcej niezależnych twórców próbuje swoich sił w gamedevie. Tym razem nasi rodacy stworzyli logiczno-zręcznościową grę na iPada, której mechanika opiera się na mieszaniu barw.

Majaya to kulka, która spadła przez przypadek na szary, plastelinowy Księżyc. Żeby mogła wrócić do domu, będzie musiała naprawić swoją rakietę zasilaną energią z kolorowych farb. W tym celu będzie musiała zebrać 26 pojemników ukrytych w labiryntach planety i pokonać różne przeszkody. Tak przedstawia się fabuła gry, która jest już dostępna dla posiadaczy iPadów pod TYM linkiem.

Mechanika opiera się w całości na działaniu akcelerometru – sterowanie Majayą odbywa się poprzez wychylenia tabletu. Na początku każdej planszy kulka jest biała. By pokonać przeszkody, będzie musiała zmienić kolor. Naszym zadaniem jest odpowiednie wymieszanie barw i przedostanie się przez 26 poziomów. Rozgrywkę najlepiej zilustruje poniższy filmik. Najbardziej przykuwa wzrok sama scenografia, która została wykonana w całości z modeliny, podobnie jak przygodowa gra Neverhood z 1996 r.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.