Minecraft podbił serca konsolowców

Microsoft co prawda nie podaje statystyk dotyczących gier w dystrybucji cyfrowej, ale firma Forecasting & Analyzing Digital Entertainmnet (FADE) przeprowadziła badanie na własna rękę. Wynika z niego, że Minecraft to prawdziwy mega-hit.
Minecraft

Minecraft

Według badań FADE, w 2012 roku twórcy gier publikowanych na Xbox Live Arcade odnotowali łącznie 290 milionów dolarów przychodu, czyli dwukrotnie więcej, niż w roku 2011.

Najpopularniejszą grą na XBLA okazał się Minecraft, stworzony przez studio Mojang i przeniesiony na Xboxa 360 przez studio 4J Studios. Pobrano ją 4,997 mln razy, co przełożyło się na 97,388 miliona dolarów przychodu. Na drugim miejscu znalazł się Trials Evolution od RedLynx i Ubisoftu: pobrano ją 1,002 miliona razy co przełożyło się na 14,298 miliona dolarów przychodu. Na trzecim miejscu znalazł się The Walking Dead (10,277 mln dolarów przychodu, 2,615 mln pobrań gry i wszystkich dodatków).

0
Źródło: FADE
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.